Aquahome: účinný bojovník s tvrdou vodou v domácnosti

Máte v domácnosti tvrdú vodu a chcete ochrániť svoju krásnu novú sanitu a spotrebiče pred nepriaznivými účinkami vodného kameňa? Overeným a spoľahlivým riešením je inštalovanie stanice na úpravu vody Aquahome. Výrobca tohto zariadenia Viessmann patrí medzi popredných svetových výrobcov systémov na úpravu vody. Zmäkčovače vody Aquahome upravujú vodu komfortne a šetrne k životnému prostrediu.

 

 

Komu je venovaná?

 • novostavby
 • staršie domy po kompletnej rekonštrukcii

 

Čo získate

 • krásna a čistá sanita bez vodného kameňa
 • predĺženie životnosti práčok, kanvíc, kávovarov, umývačiek riadu a pod.
 • znížený účet za energie až o 10 %
 • zníženie spotreby čistiacich prostriedkov až o 60 %
 • hladšia pokožka a lesklejšie vlasy
 • po vypraní hebkejšia bielizeň, výraznejšie farby

 

 

Faktory ovplyvňujúce výber správneho zariadenia

1. Hodnota tvrdosti vody 

Ak chcete zistiť hodnotu tvrdosti vody vo Vašej domácnosti, môžete sa obrátiť na spoločnosti, ktoré sa zaoberajú úpravou vody (vodárenské a kanalizačné podniky). Jednoduchým riešením je aj zakúpenie testera. V našom showroome na Strojníckej 1 v Prešove nájdete letáky o úpravni vody Aquahome, ktoré obsahujú aj tester (identifikačný pásik) na meranie tvrdosti vody. Radi Vás u nás privítame a ponúkneme kávičkou.

 

 

 

2. Okamžitá spotreba vody

Výber správneho zariadenia závisí tiež od najväčšieho množstva vody, ktoré spotrebuje objekt naraz, keďže zmäkčovač vody pracuje na báze prietoku. Úpravovňa vody sa musí pravidelne regenerovať, obnoviť filtračnú náplň. Pre 4 člennú domácnosť je ako ušitý Aquahome 20- N, ktorý regeneruje po 9000 litroch.

 

3. Objem upravenej vody za deň 

Čím viac ľudí v dome býva, tým väčšie množstvo vody spotrebujú a preto je potrebné väčšie zariadenie na úpravu vody.

 

 • pre 4 člennú domácnosť – Aquahome 20-N
 • pre 6 člennú domácnosť – Aquahome 30-N

 

 

 

 

Ako to funguje?

Stanice na úpravu vody Aquahome využívajú technológiu výmeny iónov vápnika a ich nahrádzanie iónmi sodíka. Vstupná voda preteká cez riadiacu hlavicu zmäkčovača vody a katexovú vložku vstupným tlakom z vodovodného potrubia, kde dochádza k výmene iónov a vystupuje ďalej trúbkou cez riadiaci ventil ako zmäkčená do odberného miesta (vodovodné kohútiky, práčka, sprcha a pod.) Zmäkčená voda si zachováva potrebné množstvo prírodných minerálov, takže je vhodná na pitie. Nemení sa ani jej chuť.

 

 

 

 

 

 

 

 

Automatická regenerácia

Po upravení určitého množstva vody je potrebné filtračnú náplň obnoviť, zregenerovať soľným roztokom. Aquahome vstupuje do regenerácie automaticky bez Vášho zásahu. Počas regenerácie neostanete bez vody, systém je nastavený tak, že ste zásobovaní neupravenou vodou. Regenerácia zmäkčovača prebieha v noci, čiže v dobe, kedy sa predpokladá minimálny odber vody.  Zvyčajne raz za niekoľko mesiacov je  potrebné dosypať tabletovú soľ na regeneráciu. Pri priemernej štvorčlennej rodine ide o 100 kg tabletovej soli za rok, pričom  25 kg technickej tabletovej soli stojí cca 12 €.  Dvakrát ročne sa tiež odporúča dezinfekcia, pretesnenie zariadenia a výmena filtračných vložiek.

 

 

Inštalácia zariadenia

Zmäkčovač vody sa najčastejšie inštaluje do technických miestností. K inštalácii je potrebný:

 • prístup k hlavnému uzáveru studenej vody,
 • odtok odpadovej vody,
 • elektrická prípojka.

Dôležitá je aj mechanická predfiltrácia, ktorá ochráni zariadenie zmäkčovača pred pieskom, hrdzou a úlomkami z potrubia.

 

 

Prevádzkové náklady

Medzi výhody inštalácie zmäkčovača patrí znížený účet za energie či menšie výdavky na pracie prostriedky. Aj vďaka tomu sú náklady na prevádzku zmäkčovača omnoho nižšie ako úžitok spojený s nižšími nákladmi a výhodami, ktoré získate mäkkou vodou.

 

Viac o výhodách inštalácie úpravne vody sa dočítate v našom článku Ako zmäkčiť tvrdú vodu? Overené riešenie pre domácnosti.

 

 

Prečo Aquahome?

  • patentované riešenie, ktorého výsledkom je redukcia spotreby vody a solí pre regeneráciu náplní až o 50 percent
  • riadiaca hlavica je odolná voči tlakovým výkyvom a prudkému poklesu kvality vody
  • plne automatizované a komfortné zariadenie
  • spoľahlivosť potvrdená dlhodobou zárukou

 

 

 

 

 

 

SHARE

Leave a reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.