Stenové vykurovanie v posledných rokoch neustále zvyšuje svoj podiel na trhu. Nie je na tom nič zvláštne, pretože ide o komfortný systém vykurovania. Stenové kúrenie je predurčené na využívanie solárnej a geotermálnej energie.

Vykurovacie potrubie je umiestnené v stenách, preto je konštrukčne veľmi podobné podlahovému vykurovaniu. Pri správnom návrhu, inštalácii a uvedení do prevádzky dokáže byť pružnejšie, t. z., že stenovým kúrením vykúrime priestor skôr. Teplota na povrchu steny môže byť až do 35°C, pričom pri podlahovom vykurovaní by nemala prekročiť 29°C. Rozloženie tepla v miestnosti v smere od podlahy nahor je ideálne.

Výhodou stenového kúrenia je, že interiérový dizajn nie je obmedzovaný pevne nainštalovanými radiátormi. Podlahové kúrenie Vás obmedzovalo pri podlahových krytinách a kobercoch. Pri stenovom kúrení si môžete dopriať aj luxusnejšie podlahy či koberce.

Pred vykurovacími stenami by nemal byť umiestňovaný vysoký nábytok alebo skrine. Pri súčasných trendoch interiérového dizajnu to však nepredstavuje problém. V prípade, že túžite po obrazoch a poznáte presné miesta ich umiestnenia, je možné prispôsobiť konštrukciu kúrenia v stene podľa potreby.

Stenové vykurovanie patrí medzi najzdravšie vykurovacie systémy. Rozloženie teplôt v priestore sa blíži medicínskym požiadavkám a podobá sa pocitu ohrievania slnečnými lúčmi. Je veľmi príjemné a vhodné hlavne pre alergikov. Ide o sálavé kúrenie, pri ktorom nedochádza k víreniu prachu usadenom v kobercoch a na podlahách.

 

Výhody

Nevýhody

 • veľkoplošné a pružné kúrenie

 • možnosť kombinovať s podlahovým kúrením

 • ideálne rozloženie tepla v miestnosti

 • bezhlučná prevádzka

 • prevádzkovo najúspornejší vykurovací systém

 • nedochádza k žiadnemu prievanu a víreniu prachu - ocenia alergici

 • náročnejšia montáž

 • vykurované steny musia byť voľné (bez nábytku, obrazov)

 • vyššia investícia

Ponúkame spoľahlivé technológie s dlhou životnosťou za najlepšie ceny. Využite komplexné riešenie "Kúrenie šité na mieru" a my sa postaráme od návrhu kúrenia až po jeho servis . Viac info o ponuke ...

Často kladené otázky:

 • All
 • stenove-kurenie
Musím mať zaizolovaný dom, ak chcem stenové vykurovanie?

Áno. Vonkajšie steny musia byť dostatočne izolované. Hrúbku izolácie navrhnutú predajcom izolácie si určite odsúhlaste aj s odborníkom kúrenárom. Pri prehnanej hrúbke izolácie preplatíte za materiál s minimálnym ekonomickým prínosom pri prevádzke. Skutočný odborník Vám dokáže vyčísliť na prevádzkových nákladoch za teplo každý centimeter izolácie. SMART ENERGO s.r.o. ponúka túto službu v rámci balíčka „Kúrenie šité na mieru“.

Je kombinácia stenového a podlahového vykurovania zbytočná?

Z pohľadu energetickej náročnosti prevádzky nie. Kombináciou sa zväčšuje vykurovacia plocha. Vykurovací systém je možné prevádzkovať s nižšími, úspornejšími teplotami vykurovacej vody.

Budú sa mi rosiť steny, ak budem stenovým vykurovaním chladiť?

Nie, ak teplota na povrchu stien nie je nižšia ako 19°C. Pri tejto teplote chladné steny pohltia teplo vyžiarené z okolitých predmetov.

Zaujala Vás táto téma? Máte na nás otázky?

  Vaše meno

  Váš email

  Vaše telefónne číslo

  Miesto realizácie

  Predmet

  S čím Vám pomôžeme?