V oblasti tepelných čerpadiel ponúkame návrhy kompletných Tepelné čerpadlo Vitocal-200-S_00020 Viessmannriešení, predaj a montáž špičkovej techniky za bezkonkurenčné ceny. Nepreferujeme jednu značku. Z našej ponuky si vyberie každý. Odborníci prispôsobia ponuku priamo podľa Vašich požiadaviek s cieľom dosiahnuť úsporu nákladov. Dôležité pri návrhu tepelného čerpadla je dbať na to, aby boli mesačné prevádzkové náklady čo najnižšie. Pri využití balíčka “Kúrenie šité na mieru”, získate až 10 odborných služieb za výhodnú cenu. Môžete tak ušetriť až 300,- eur.

Tepelné čerpadlá sú vhodné pre novostavby a staršie rodinné domy pri výmene zastaraného zdroja vykurovania. Je možné ich využiť na kúrenie, ohrev vody a chladenie. Tento tepelný zdroj prináša nemalé finančné úspory. V porovnaní s plynom a elektrinou je možné ušetriť až 80% prevádzkových nákladov.

 

tepelne cerpadloPrincíp mechanizmu

Tepelné čerpadlo odoberá až 70% energie z nášho okolia a prevádza ho na vyššiu teplotu. K takému teplu má prístup každý. Je ho dostatok a je zadarmo. Toto využiteľné teplo sa získava podobne ako v chladničke. Tá odoberá teplo zvnútra a zadnou stranou ho púšťa do priestoru. Pri čerpadle je to zas naopak. To odoberá teplotu zvonku a odovzdáva ho vykurovanému objektu.

Typy tepelných čerpadiel podľa zdroja tepla:

Výhody

Nevýhody

 • nezávislosť od plynovej prípojky

 • rýchla návratnosť investície

 • nízke prevádzkové náklady

 • vysoká účinnosť - tepelný výkon

 • ekologicky šetrný

 • nevyžaduje špeciálnu obsluhu

 • vyššie investičné náklady

 • vyššia hlučnosť vonkajšej jednotky pri type vzduch / voda

Tepelné čerpadlá sú na jednej strane veľmi účinný zdroj tepla, ktorý má množstvo výhod. Na strane druhej stojí investícia, ktorá v tomto prípade nie je práve najnižšia. Je to však dobrá voľba do budúcnosti s návratnosťou 6 až 8 rokov. Bližšie info o cenách a nákladoch pri tepelných čerpadlách nájdete v našom článku “Ceny tepla pod lupou”.

Často kladené otázky:

 • All
 • tepelne-cerpadla
Podľa čoho si vybrať tepelné čerpadlo?

Dôležitým technickým údajom pri tepelnom čerpadle je určite vykurovací faktor (COP). Znamená množstvo tepla, ktoré sa odovzdá vykurovaciemu systému v pomere k množstvu elektrickej energie dodanej pre pohon kompresora. Tieto hodnoty sa pohybujú v rozmedzí 2-5. Čím je tento faktor vyšší, tým je prevádzka tepelného čerpadla efektívnejšia.

Pre aký typ vykurovania je tepelné čerpadlo najvhodnejšie?

Tento zdroj tepla je vhodný pre systémy, kde postačí teplota vykurovacej vody do 55 °C. Preto je ideálne pre nízkoteplotné vykurovanie akým je napr. podlahové kúrenie.

Je možné ho použiť spolu s iným zdrojom tepla?

Áno. Je to možné, ale neodporúča sa ho kombinovať s inými zdrojmi. Je to ekonomicky neefektívne. Správne navrhnuté tepelné čerpadlo pokryje celkovú potrebu tepla.

Do akých mínusových teplôt môže typ vzduch / voda pracovať?

Nové technológie použité pri tepelných čerpadlách umožňujú prevádzku až do -30°C.

Čo je split systém?

Splitové čerpadlá sú rozdelené na dve časti. Vonkajšia jednotka obsahuje kompresor, ventilátor a výparník. Vo vnútornej časti sa nachádza tepelný výmenník, bivalentný zdroj, obehové čerpadlo a ďalšia regulácia. Výhodou pri tomto type je, že hluk z kompresora a ventilátora zostáva mimo objektu.

Zaujala Vás táto téma? Máte na nás otázky?

  Vaše meno

  Váš email

  Vaše telefónne číslo

  Miesto realizácie

  Predmet

  S čím Vám pomôžeme?