Piecky na drevo – lacnejšia alternatíva krbov

Čoraz viac ľudí siaha po alternatívnom kúrení so živým ohňom v obývačke. Vysoké investície ich často odrádzajú, alebo dotlačia z dlhodobého hľadiska do nie príliš hospodárnych riešení. Pri obmedzenom rozpočte sú preto ideálnym riešením prenosné piecky na drevo.

 

Piecky na drevo prinášajú lacné teplo. Ide o skvelú alternatívu k teplovzdušnému krbu. V niektorých prípadoch dokonca spomínaný krb ešte predbehnú. Majú rýchlejšie zohriatie a sú podstatne lacnejšie. Návratnosť investície je pomerne krátka, niekedy už po jednom roku. Piecky dodávajú príjemné a zdravé teplo, ktoré je vhodné aj pre alergikov. Svoje uplatnenie nachádzajú aj v staších domoch, kde sú problémy s vlhkosťou.

 

Prečo áno?

Rýchla a jednoduchá montáž a demontáž

V porovnaní s krbmi sú piecky veľmi flexibilné. Pri prestavbe, či prípadnej zmene dispozičného riešenia domu, je tu ľahká pomoc. Piecka sa jednoducho odpojí od komína a premiestni na požadované miesto. Vývod spalín sa následne môže doriešiť tzv. externým komínom. Túto rýchlu a jednoduchú montáž a demontáž piecky určite ocenia najmä nájomníci.

 

Široký výber

100 ľudí, 100 chutí. Na trhu dnes nájdeme široký výber piecok na drevo , ktorý uspokojí aj tých najnáročnejších. Moderný vzhľad alebo klasické prevedenie. Všetky modely pôsobia príjemne a tvoria doma interiérový estetický prvok, ktorý sa hravo vyrovná krbom za oveľa nižšiu cenu. Ba čo viac, dizajnovo sa oveľa jednoduchšie zladia so štýlom obývačky, či inej izby. Majú malé rozmery, takže je možné ich použiť aj v menších priestoroch. 

Piecky na drevo prinášajú lacné teplo, príjemnú atmosféru a tepelné pohodlie za nižšiu cenu než teplovzdušné krby.

Cena piecky

Asi najväčšou výhodou piecok oproti krbovým vložkám je ich cena. Tá sa hýbe už od niekoľko sto eur. Samozrejme platí, že čím je lepšia kvalita, zvyšuje sa aj cena piecky. Modely od 2000 eur dokážu vyhriať až 300 a viac m³ vzduchu. Môžu sa teda pokojne použiť aj na ohriatie viacerých miestností (Napr. kuchyňa s obývacou izbou). Od ceny sa odvíjajú použité  materiály, účinnosť, spotreba a dĺžka horenia a iné. Vyššou investíciou môžete získať piecku, ktorá dokáže: 

 • vykúriť celý pasívny dom
 •  minimálne prikladanie dreva (prípadne peliet) – maximálna dĺžka horenia
 •  automatické čistenie skla
 •  digitálne napájanie
 •  extra tichá prevádzka
 •  absolútny komfort  a množstvo ďalších funkcií

Piecky je možné použiť ako doplnkový zdroj kúrenia. Najčastejšie sa kombinujú s elektrokotlami alebo plynovými kotlami. Toto je ideálne riešenie pre tých, ktorí túžia po tepelnom pohodlí kúrenia a hrejivou atmosférou dotvorenou ohňom v dome pri nízkej investícii.

 

Cena kúrenia

Drevo predstavuje pomerne lacné palivo. Pieckami sa tak môžu výrazne znížiť účty za kúrenie.

 

Vplyv na životné prostredie

Moderné kachle majú podstatne vyššiu účinnosť ako kedysi. To znamená, že spotrebujú oveľa menej paliva na dodanie rovnakého tepla. Zároveň produkujú nižšie emisie, čo zaťažuje životné prostredie v minimálnej miere. 

 


 

Zaujala Vás táto téma? Máte na nás otázky ?

  Vaše meno

  Váš email

  Vaše telefónne číslo

  Predmet

  S čím Vám pomôžeme?

  SHARE

  Leave a reply

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.