Čo je dobré vedieť o kúrení

 

Nesprávny výber kúrenára či techniky môže vyjsť naozaj draho. Nákladnou investíciou to potom nekončí. Poruchy, opravy, náklady – kolobeh, ktorý sa tak ľahko nezastaví. 

 

Kúrenie je produkt, ktorý prináša do domovakúrenár teplo a pohodlie. Nie každý sa v oblasti kúrenia orientuje. Pri kúpe sa spoliehame na odporúčania známych i “neznámych” a na rady odborníkov. Je preto mimoriadne dôležité, vybrať si spoľahlivého kúrenára, ktorý sa o všetko postará. Ako však nenaletieť špekulantom?

 

Pozitívne referencie z viacerých zdrojov sú zárukou istej kvality, ale tiež neznamenajú všetko. Je lepšie obrátiť sa na firmy, ktoré majú svoje zázemie. Sú síce niekedy drahšie ako malí živnostníci, no ponúkajú ucelené služby. Odborníci pokrývajú komplet celý vykurovací systém, rozvody vody a plynu. Nezaskočí ich ani elektroinštalácia pre potreby plynového kotla alebo tepelného čerpadla. Pripravia viacero alternatívnych riešení zohľadňujúcich nielen počiatočné investície, ale aj následné prevádzkové náklady a nákladnosť kúpy. Odborník Vám dokáže zrátať aj budúce prevádzkové náklady. Vie navrhnúť zmenu technického riešenia tak, aby boli Vaše prevádzkové náklady čo najnižšie. Suma, ktorú si v úvode za jeho služby priplatíte, sa Vám častokrát vráti v úspore na prevádzke už nasledujúci rok. Stačí si napríklad priplatiť 200,- eur a ušetríte aj 300,- eur ročne. A rozhodnutie je hneď ľahšie.

Koľko krát za život kupujete kúrenie? Stojí za to trochu sa mu povenovať.

 

Dobrá rada na záver:

 

Nevytvárajte extrémny tlak na čo najnižšiu cenu v ponukách od kúrenárov. Cena je dôležitá, veď to platíte Vy. Najnižšia cena však neznamená vždy kvalitu, efektívnosť a záruku úspory. Tlakom na cenu u rôznych kúrenárov dosiahnete často iba to, že vyhrá “šikovný (vychytralý)” kúrenár s nekvalitnou prácou a menej kvalitnými až nekvalitnými materiálmi, ktoré sú určené na niečo úplne iné.

 


Zaujala Vás táto téma? Máte na nás otázky ?

  Vaše meno

  Váš email

  Vaše telefónne číslo

  Predmet

  S čím Vám pomôžeme?

  SHARE

  Leave a reply

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.