Ochrana vodovodných potrubí pred zamrznutím

Tuhé zimy nás trápia každý rok. Dnes sa šetrí na každom kroku. S cieľom znížiť účty za kúrenie zatepľujeme budovy a meníme staré okná za nové. Vedeli ste, že je potrebné tepelne izovolať aj rozvod vody?

 

V hospodárskych budovách, chatách, dokonca aj v nevykurovaných priestoroch domov (v garážach, pivniciach a suterénoch) hrozí totiž počas chladných zím mrznutie vodovodných potrubí. Pri zamzrnutí zväčší voda svoj objem a potrubie roztrhne. Takto môžu vzniknúť vysoké škody.

Niekedy je problémom zlá izolácia vodovodných trubiek. Samotná tepelná izolácia však v niektorých prípadoch nie je schopná ochrániť potrubie pred možným zamrznutím alebo iným poškodením.

 

Ako sa tomu vyhnúť?

1, pri mínusových teplotách úplne nevypínať kúrenie

 

alebo

 

2, pred opustením chaty/iného objektu vypustiť vodu z potrubia a radiátorov

Tieto riešenia nie sú ideálne. Stoja zbytočne Váš čas, prácu a financie. Pohodlnejším spôsobom ako zabrániť, aby rozvod vody nepodliehal nechcenému zamŕzaniu, je pri inštalácii vodovodných potrubí použitie termokáblov. Ide o elektrické káble, ktoré temperujú a chránia potrubia pri nízkych teplotách.

 

rozvod vody a plynu

Výhody:

 • sú spoľahlivé
 • majú nízku spotrebu energie
 • rýchla a ľahká inštalácia
 • dlhá životnosť (viac ako 50 rokov)

Aj toto riešenie niečo stojí. Chatári a majitelia podobne ohrozených nehnuteľností by mali zvážiť možné dopady. Účinná ochrana pre  rozvod vody pred mrazmi totižto môže ušetriť až tisíce eur.

 


 

Zaujala Vás táto téma? Máte na nás otázky ?

  Vaše meno

  Váš email

  Vaše telefónne číslo

  Predmet

  S čím Vám pomôžeme?

  SHARE

  Leave a reply

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.