Suchý systém – Podlahové kúrenie pre nedočkavcov

Existujú dva druhy systémov teplovodného podlahového kúrenia. Jednoduchší a rýchlejší na montáž, ideálny pre ľudí čo sa ponáhľajú s kúrením, je nepochybne suchý systém podlahového kúrenia.

 

Použitie: pre všetky druhy stavieb (aj drevostavby), vhodný najmä pre rekonštrukcie domov a bytov a zobytňovaní podkroví kvôli nízkej systémovej doske.

 

Systém: Suchý systém nepoužíva pri vytváraní roznášacej vrstvy betónové zálievky. Systémová doska sa skladá z tepelnej izolácie. Na nej je uložený teplovodivý plech vo forme kovovej lamely. Ten zabezpečuje rovnomerné prúdenie tepla a zvyšuje pevnosť podlahy. Rúrky sú uložené vo vylisovaných žliabkoch a sú prekryté ďalšou vrstvou podlahovej dosky. Najčastejšie sa používajú sádrovláknité dosky. Sú pevnejšie a odolnejšie než klasický sadrokartón. Spolu sa lepia a po zaschnutí lepidla je následne možné položiť podlahovú krytinu. Obľúbeným materiálom sú cementotrieskové dosky, tzv. cetris. Je vyrábaný z cementu, drevených triesok a ďalších hydratačných zložiek. Veľkou výhodou je vysoká odolnosť voči vlhkosti.

 

Výhody:

–          Rýchla a jednoduchá montáž

–          Nižšia konštrukčná výška podlahy (25 až 30mm)

–          Nízka hmotnosť (cca 25kg/ m²)

–          Rýchlejšie vykúrenie priestoru (kratšie nábehové časy)

–          Lacnejšia montáž

–          Pokládka podlahy je možná už po 24 hodinách od lepenia

 

Nevýhody

–          Vyššia investícia do materiálu

 

Cena za m²: Za suchý systém teplovodného podlahového kúrenia zaplatíte od 28-45€. K tomu pripojovacie rúrky stoja cca 6,5€/m, inštalačné dosky na výplň za cca 13€/m² a ďalšie drobné príslušenstvo. Investícia sa teda ľahko navýši nad 70€/m².

 

Suchý systém teplovodného podlahového kúrenia je vhodný pre ľudí, ktorých pri realizácii tlačí čas. Rýchle schnutie lepidla skráti pokládku len na jeden deň. Navyše má komfortnú, rýchlu a jednoduchú aplikáciu. Vďaka svojej nízkej systémovej doske poteší najmä pri rekonštrukciách drevostavieb, obchodov a podkroví.

Pokračujte na ďalší článok “Luxus pre každého – Podlahovka na mokro”.

 


 

Zaujala Vás táto téma? Máte na nás otázky ?

  Vaše meno

  Váš email

  Vaše telefónne číslo

  Predmet

  S čím Vám pomôžeme?

  SHARE

  Leave a reply

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.